איך להוריד למינימום את עלות הטיול ללונדון

מקובל לחשוב שטיול ללונדון הוא עניין יקר. אולי בעבר, כששער הפאונד הבריטי הרקיע שחקים, הטענה הזאת הייתה נכונה. היום, בעידן טיסות הלואו קוסט ומבחר עצום של אפשרויות לינה באתרים השונים, ביקור בלונדון הפך לקל הרבה יותר מבחינה הכלכלית, ואם לוקחים בחשבון את העובדה שלעיר יש הרבה מאוד מה להציע גם ללא תשלום, אין שום סיבה להירתע מלבקר בה. בדף הזה ננסה להסביר איך להוריד למינימום האפשרי את עלויות הטיול, ולא מתוך קמצנות אלא מתוך הבנה שגם לאנשים עם יכולות כספיות מוגבלות מגיע לבקר בעיר הנפלאה הזאת ולהנות ממנה. אז נתחיל…

כרטיסי טיסה – קונים כרטיסים באחת מחברות הלואו קוסט, כמו שהוסבר בדף המוקדש לנושא.

 

בית מלון\דירה – בוחרים מקום במרכז העיר, אך לא בתוך "המרכז של המרכז", אלא מתרחקים קצת בגבולות האזורים 1 ו-2 של הטיוב, מוציאים מלון ליד אחת התחנות, מתמקדים בביקורות ודירוג המלון ולא בכמות הכוכבים, בהרחבה בדף היעודי.

 

הגעה משדה התעופה למלון – לצד הסעות פרטיות למיניהן שמחירן מתחיל מ-20 פאונד לאדם, קיימים קווים של חברת איזיבס שנסיעה בהם עולה החל מ-2 פאונד, אם מזמינים את הכרטיס מראש. פרטים נוספים – כאן.

 

בחירת האטרקציות ומקומות לביקור – בלונדון קיימות לא מעט אטרקציות בתשלום, שאת חלקן ניתן לתייג כ"מלכודות תיירים", אך יחד עם זאת אפשר למלא את ימי הטיול בדברים לא פחות מעניינים שלא נדרש לשלם עבורם. להלן הדוגמאות:

 

החלפות משמר בארמון בקינגהאם או ברחבת הסוסים – מהסמלים המוכרים של העיר, לא נדרש שום תשלום עבור הנוכחות במקום.

 

המוזיאונים הגדולים והמפורסמים (טבע, מדע, מלחמה, ויקטוריה ואלברט, הגלריה הלאומית וכו') – כניסה לכולם חינם, למעט תערוכות מיוחדות, ניתן לראות את מפת המוזיאונים המפורטת במפה בדף תכנון מסלול.

פארקים לאומיים (הייד פארק, גני קנזינגטון, סנט ג'יימס, ריג'נט'ס וכו' – כניסה חופשית (כנ"ל מסומנים במפה).

שווקים (קמדן, בורו, פורטובלו, קובנט גארדן, ג'ובילי ואחרים) – כניסה חופשית (כולם מופיעים במפה). יש לבדוק את ימי ושעות הפעילות של השווקים, לא כולם פעילים כל הזמן.

תצפיות על העיר – לצד לונדון איי ומגדל שארד שהכניסה אליהם עולה כסף, קיימת תצפית מעולה ללא שום תשלום בשם סקיי גארדן (נדרש רישום מראש).

התניידות בעיר – התחבורה הציבורית בלונדון כמעט מושלמת ולא יקרה. בעלות של מקסימום 7 פאונד ליום (3 וחצי לילדים עד גיל 15, חינם עד גיל 11) ניתן לנסוע כמה שרוצים באזורים 1 ו-2 שמכסים את רוב המקומות שתרצו לבקר בהם, פרטים – בדף התחבורה הציבורית. אין שום סיבה לקנות כרטיסים יקרים לאוטובוסי התיירים למיניהם – במחיר של קצת יותר מפאונד ניתן לעלות על אוטובוס קומתיים אדום רגיל בכל קו שתבחרו ולראות את העיר מהקומה השניה, אם זה מה שבא לכם לעשות.