טיסות ללונדון והגעה לעיר

אם החלטתם לטוס ללונדון בצורה ספונטנית, כנראה לא תמצאו כרטיסים זולים גם בחברות לואו קוסט. מרגע פתיחת המכירה לטווח תאריכים הבא המחירים נמצאים בעליה מתמדת עפ”י ביקוש לכל טיסה. אז מה עושים? מזמינים טיסות ללונדון כמה שיותר זמן מראש, וכדי לקבל את המחיר הזול ביותר – ביום פתיחת המכירה. כדי לא לפספס את פתיחת המכירות, תעקבו אחרי אתרי חברות התעופה וקבוצות פייסבוק הרלוונטיות, וביום הפתיחה פשוט תשבו על המחשב מהבוקר ותחכו להופעת הטיסות בתאריכים המבוקשים. תהיו מוכנים מראש עם תאריכים שיכולים להתאים לכם, כי המחירים לא זהים בימים שונים, והגמישות בתאריכי טיסה יכולה לחסוך לכם לא מעט כסף.

שימו לב שהכרטיס הבסיסי כולל בד”כ עליה למטוס ותיק אחד שמוגבל במידות ו\או משקל. אם יש צורך, יש להוסיף לכרטיס בחירת מקום ישיבה, תיקים נוספים או מזוודות, גם כל אלה עם מגבלות מידה ו\או משקל. לכל חברת תעופה תנאים משלה, מומלץ לא לנסות את מזלכם ולא להסתמך על אלה שמספרים שלא בדקו להם את המידות של התיקים וכד'. הם לא ישלמו במקומכם את הקנס על החריגה. תקפידו על התנאים של הכרטיס, ולא יהיו לכם הפתעות לא נעימות, בעיקר בטיסות חזרה לישראל. בדיקת גודל התיקים מתבצעת באמצעות הכנסת התיק למתקן מיוחד, לכן אנו ממליצים להשתמש בתיקי גב שניתן לדחוס אותם לשם, או בטרולי שבוודאות עומד בדרישות (יש לבדוק בעת רכישת הכרטיסים את כל הפרטים, לדוגמה – ב-Wizz, לפחות כרגע, המידות לא כוללות את הגלגלים ואת הידיות עד 5 ס”מ כל אחד, אבל זה עלול להשתנות). שתי חברות הלואוקוסט הגדולות שטסות ללונדון הן easyJet ו-Wizz. מטוסים של שתיהן נוחתות בשדות תעופה מרוחקים כשעה נסיעה מלונדון באוטובוס \ רכבת \ מונית.

פיצוי על עיכוב או ביטול טיסות:
AirHelp

נסיעה משדות התעופה לעיר:

השדה היחידי שמחובר ללונדון באמצעות הרכבת התחתית (קו פיקדילי – כחול) הוא היתרו (Heathrow). שלושת השדות האחרים מצריכים שימוש בתחבורה ציבורית בינעירונית או הסעה פרטית. נתמקד בשדות האלה – Luton, Gatwick ו-Stansted.

הדרך הזולה ביותר היא להזמין כרטיסים לאוטובוס, רצוי כמה שיותר זמן מראש (ככה יעלה לכם פחות – זה עובד על אותו עיקרון כמו מחירי הטיסות). מעדיפים הסעה פרטית – תוודאו שהנהג ימתין לכם בטרמינל עם שלט, ישנן חברות שבהן הנהג ממתין עם הרכב בחוץ, ואז בלי לדבר איתו בנייד כנראה לא תוכלו לאתרו. נסיעה משדה התעופה ללונדון באוטובוס תעלה לכם החל מ-2 פאונד בלבד אם מזמינים מראש עד כ-13 פאונד (מחיר מלא), הסעה פרטית – החל מ-20 פאונד לנוסע בקבוצה. החיסרון היחידי של האוטובוסים – כנראה תצטרכו ללכת \ לקחת עוד אוטובוס \ רכבת תחתית \ מונית בתוך העיר כדי להגיע למלון, תבדקו מראש מה הדרך המועדפת עליכם להגיע לעיר.

בגדול, נסיעה בתחבורה הציבורית תמיד תהיה זולה יותר ולא בהכרח פחות נוחה. התחנות נמצאות ממש ביציאה מהטרמינלים, האוטובוסים נוחים, חלקם עם שירותים ו-wifi חינם. תרכשו כרטיסים דרך אתר easybus.com, זה יעלה פחות מקניה ישירה מחברות האוטובוסים עצמן (איזיבאס מוכרים כרטיסים לשתי חברות – National Express ו-Green Line. באתר החברה תמצאו את כל המידע על הזמנים והמסלולים של האוטובוסים. הקווים של easybus פעילים גם בלילה, אך בתדירות של אחת לשעה בלבד. יש לשים לב שרכבת התחתית פועלת בלילה רק בסופי שבוע, לכן אם המלון שלכם לא נמצא בקרבת התחנה שאליה אתם מגיעים, צריך לקחת את זה בחשבון בתכנון הנסיעה.

הכרטיס שתרכשו לאוטובוס מיועד לנסיעה בשעה מוגדרת, אך ניתן להשתמש בו עד שעה לפני או אחרי המועד על בסיס מקום פנוי.

אם בכל זאת אתם מעדיפים לקחת הסעה פרטית, ישנן לא מעט חברות שמספקות שירותים מסוג זה. להלן מספר חברות לדוגמה –BATRANSFER ,1ST AIRPORT TAXIS. ישנן כמה חברות הסעה ונהגים ישראלים, שגובים בד"כ מחיר "לראש", להבדיל מחברות אחרות שהמחיר בהן מחושב לפי סוג רכב ולא לפי כמות הנוסעים.

מוזמנים לשאול שאלות ולהתייעץ כאן: